Ağırlıklı, elektrikli, yün veya polar olsun, battaniyeniz kirlenebilir peki battaniye nasıl yıkanır?

Bunu söylemekten nefret ediyoruz, ama bütün kış boyunca kucakladığın o rahat battaniye muhtemelen kirli. Günlük olarak temas ettiği tüm iğrenç şeyleri düşünün: evcil hayvan tüyleri, yiyecek kırıntıları, dökülen içecekler, ev tozu, vücut yağları, saç ürünleri. En sevdiğiniz battaniyenin kıvrımlarında gizlenebilecek kir miktarı inanılmaz.

Ağırlıklı, elektrikli, yünlü veya yünlü olsun, yavrularınız zaman zaman yıkanmalıdır. Yani kanepenizden, yatağınızdan ve diğer her yerdeki örtüleri toplayın: Evinizdeki her tür battaniyeyi böyle yıkarsınız.

Polar Battaniye Nasıl Yıkanır?

Polar battaniyeleri (veya suni kürk ve mikrofiber gibi diğer tüylü örtüleri) yıkamanın zor kısmı süper yumuşak hislerini korumaktır. Tüylenmeyi veya paslanmayı önlemek için, polar battaniyeleri soğuk suyla yumuşak bir döngüde ayrı ayrı yıkayın. Yalnızca az miktarda deterjan kullanın – daha fazla sabun, battaniyenizi mutlaka daha temiz yapmaz. Fazla deterjan aslında yün liflerine yapışabilir ve battaniyenizin daha az yumuşak hissetmesine neden olabilir.

Liflere zarar verebilecek veya battaniyenin boyasını etkileyebilecek çamaşır suyu (ağartıcı) kullanmaktan kaçının. Polyester polar doğal olarak kir tutmaz olduğundan, polar battaniyeniz soğuk su ve deterjanla yıkanarak temizlenmelidir. Çıkmayan inatçı lekeler için, bir damla bulaşık deterjanıyla ön işlemden geçirin ve bir kağıt havlu veya bezle lekelemeden önce yaklaşık 10 dakika yerinde kalmasını bekleyin.

Yıkadıktan sonra, kuruması için yün battaniyeleri hatta asın ya da düşük ısıda veya hiç ısınmadan kurutucuya atın. Polar battaniyenizi yüksek ısıda kurutmayın çünkü bu, battaniye liflerinin erimesine veya küçülmesine neden olabilir.

Ağırlıklı Battaniye Nasıl Yıkanır?

Ağırlıklı bir battaniyeyi yıkamanın en iyi yolu, kumaş türü ve dolgu maddesi de dahil olmak üzere tasarımına bağlıdır. Cam mikro küreler veya plastik peletlerle ağırlıklandırılan battaniyeler, çamaşır için güvenli olmalıdır. Bununla birlikte, özel yıkama yönergeleri için üreticinin talimatlarına bakın.

9 kilo ağırlığa kadar olan çoğu battaniyeyi ev tipi çamaşır makinenizde soğuk su ve hafif bir deterjanla yumuşak bir döngüde yıkayabilirsiniz. Battaniyenin liflerine zamanla zarar verebilecek çamaşır suyu ve battaniyenize kaşınan bir his veren birikinti oluşturabilecek kumaş yumuşatıcıları kullanmaktan kaçının.

Tamamen yıkanması gerekmeyen küçük lekeler için, ağırlıklı battaniyeyi ılık su ve deterjan solüsyonuyla temizleyin. Ve ağırlıklı bir battaniyenin yıkanması çok zorsa, kirlendiğinde çamaşır makinesinde kolayca çıkarıp atabileceğiniz bir nevresim (veya battaniyeyle birlikte gelen ağırlıklı bir battaniye) almayı düşünün.

Ağırlıklı battaniyenizi kurutmak için, düşük ısıda kurutucuya koyun veya havayla kuruması için temiz, kuru bir yüzeye veya küvetin kenarına yayın. Battaniyenin kururken düzgün bir şekilde asıldığından emin olun, böylece şeklini kaybetmez. Ağırlıklı battaniyeniz 20 pound’dan fazlaysa, bunun yerine bir çamaşırhaneye götürün. Büyük, ticari boyuttaki çamaşır makineleri, ağır battaniyeleri işlemek için daha donanımlıdır.

Yün Battaniye Nasıl Yıkanır?

Yün battaniyeler doğal olarak kir ve lekeleri uzaklaştırdığından, bunları yılda yalnızca birkaç kez yıkamanız gerekir. Yıkamalar arasında, bir yün battaniyeyi silkeleyerek ve yumuşak kıllı bir kumaş fırçayla fırçalayarak yenileyebilirsiniz. Battaniyenin liflerinin zarar görmesini önlemek için aynı yönde fırçaladığınızdan emin olun.

Yün battaniyeyi yıkamadan önce, yalnızca kuru temizleme olmadığından emin olmak için üreticinin bakım talimatlarını kontrol edin.

Battaniye makinede yıkanabilir ise, soğuk su ve yün için güvenli bir deterjan kullanın. Öncelikle battaniyeyi makinenize yerleştirin ve yaklaşık 15 dakika su ve deterjan solüsyonunda bekletin. Ardından hafif bir döngü seçin ve durulama döngüsüne geçmeden önce yaklaşık iki dakika çalışmasına izin verin.

Tamamlandığında, yün battaniyenizi doğrudan güneş ışığından uzakta kuruması için asın, bu da kumaşın renklerinin solmasına neden olabilir. Gerekirse, battaniyeyi bir havluyla sarın ve asmadan önce fazla nemi almak için hafifçe sıkın (fazla sıkmayın). Kurutma makinesine yün battaniyeler koymaktan kaçının çünkü bu hassas liflere zarar verebilir ve bunların çekmesine veya sert, kaşıntılı bir his vermesine neden olabilir.

Battaniye Nasıl Yıkanır?

Battaniye Nasıl Yıkanır?

Elektrikli Battaniye Nasıl Yıkanır?

Elektrikli battaniyeyi yıkamak, onu mahvetmek için kesin bir yol gibi gelebilir, ancak çoğu ısıtılmış örtü aslında makinede yıkanabilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Öncelikle, battaniyenin fişinin çıkarıldığından emin olun ve battaniyeden tüm kabloları ve kontrolleri çıkarın. Soğuk su ve deterjan kullanarak yıkayın (liflere zarar verebilecek çamaşır suyu veya yumuşatıcı kullanmayın) ve içerideki kablolarda aşırı kuvveti önlemek için mümkün olan en nazik çevrimi seçin. Makineyi 2-3 dakika çalkalayın, ardından durulama döngüsüne geçin ve döngü bittikten hemen sonra battaniyeyi çıkarın.

Elektrikli yün battaniyeleri kurutmak için, battaniyeyi dikkatlice orijinal haline getirin ve havayla kuruması için bir çamaşır ipi veya duş çubuğunun üzerine asın. Alternatif olarak, elektrikli battaniyenizi kurutucuya düşük veya hiç ısıtmasız bir ayarda yerleştirebilirsiniz (yüksek ısı, iç kablolara zarar verebilir). Kurutma makinesinin yaklaşık 10 dakika çalışmasına izin verin, ardından battaniyeyi çıkarın ve havayla kurumasını bitirmek için asın. Elektrik battaniyesini prize takıp tekrar açmadan önce tamamen kuru olduğundan emin olun.

Yıkamadan önce battaniye yıkama talimatlarına kesinlikle bakınız.

Sherpa Battaniyeler Nasıl Yıkanır?

Sherpa battaniyeleri, önden yüklemeli bir çamaşır makinesinde veya merkezi karıştırıcı olmadan bir çamaşır makinesinde deterjansız sabunla yıkanmalıdır. Deterjanlar, battaniyenizi alerjenlerden koruyan, dayanıklı su tutmaz maddeye zarar verir.

Sherpa battaniyenizi kurutucuya koymayın. Düşük ısı bile kumaşa zarar verebilir veya erimesine neden olabilir. Battaniyeyi kuru olarak asmanızı tavsiye ederiz, ancak malzemeden tüyleri çıkarmak için düşük bir sıcaklıkta kurutabilirsiniz.

Battaniyenizi Elde Nasıl Yıkarsınız?

Çamaşır makinesinin kullanılması, battaniyelerin temizlenmesini kolaylaştırır; ancak, onları yıkamanın güzel battaniyenizi mahvedeceği zamanlar da vardır. Böyle zamanlarda el yıkama için aşağıdaki talimatları uygulayın.

  1. Plastik bir kutuyu soğuk suyla doldurun ve sıvı deterjan ekleyin. Su ve sabunun iyice birleştiğinden emin olun.
  2. Malzemeyi su altına daldırın ve kumaşı birer birer yoğurun.
  3. Kumaş iyice temizlendiğinde, battaniyeyi çıkarın ve fazla suyu malzemeyi sıkmadan bastırın, çünkü şekli bozulmasına neden olur.
  4. Sabun izi kalmayıncaya kadar temiz su kullanarak Adım 1-3’ü tekrarlayın.
  5. Kumaştaki tüm suyu bastıktan sonra, suyu çekmesi için kumaşı iki kuru havlu arasına yerleştirin. Bu, kurutma sürecini hızlandıracaktır.
  6. Ardından şeklini korumak için kurulayın.

Battaniyeleri Yıkamak İçin İpuçları ve Püf Noktaları

Battaniyenizi yıkamadan önce araştırma yapmak çok önemlidir. Yüksek kaliteli battaniyeleri yıkamanın stratejilerini bilmek savaşın yarısı olsa da, bazı yararlı hileler diğer yarısını oluşturur ve satın alımlarınızın ömrünü uzatır.

Battaniyeler Ne Sıklıkta Atılmalı

Tipik olarak bir battaniyenin iki haftada bir temizlenmesi gerekir. Battaniyeler temel yatak takımlarının bir parçası olarak kabul edilse de, genellikle çarşaf gibi minimal bir koruyucuya ihtiyaç duyarlar – cildi battaniyelerden ayırırlar, böylece çabuk kirlenmezler.

Battaniyenizi Tamamen Kurutmayın

Genel bir kural olarak battaniyenizi tamamen kurutmayın. Küçülecek. Kurutucunun içine takılarak kumaşın tasarımını bozacak bazı battaniyeler var.

Battaniyeyi 20 dakikada bir kontrol edin ve yaklaşık %80 kuruduğunda kurutucudan çıkarın.

Kumaş Yumuşatıcısını Atlayın

Hafif yumuşatıcı kullanımı, battaniyelerinizi daha yumuşak, rengi solmaya karşı dirençli ve haplara dirençli hale getirebilir. Bununla birlikte, özellikle yorgan ve yorganlarda daha büyük battaniyeleri içeren riskler vardır. Sıvı, eşit olmayan bir şekilde emilebilir ve kumaşta lekelenmeye neden olabilir.

Firmamızda Battaniye Nasıl Yıkanır?

Yıkaması oldukça zor olan ve çabuk kirlenen battaniyelerinizin yıkanması için firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Firmamızda battaniyelerinizin yıkama sırasında yıpranmaması için en kaliteli battaniye yıkama deterjanları kullanılmaktadır. Firmamızı tercih etmeniz size her konuda fayda sağlayacaktır. Firmamız müşterilerimize kolaylık sağlamak amacıyla kirlenen battaniyelerinizi de yıkamaktadır.

En uygun fiyata hizmet veren firmamızda battaniyeleriniz iyi bir şekilde yıkanmaktadır. Her zaman müşteri memnuniyetini kazanmak amacıyla hizmet veren firmamızda profesyonel güler yüzlü ekibimiz hizmet vermektedir.

Battaniye yıkama hizmeti hakkında bilgi almak için bizi arayabilir ya da içeriğimiz inceleyebilirsiniz.

Kaliteli Hizmetin Doğru Adresi

Firmamız her zaman müşteri odaklı çalışma prensibi ile hizmet verdiğinden dolayı siz müşterilerimiz için en kaliteli hizmeti vermektedir. Kaliteli hizmeti en uygun fiyata firmamızdan alabilirsiniz. Firmamızda zamanla yoğun kullanımdan kaynaklı olarak kirlenen battaniyeleriniz temiz bir şekilde en uygun fiyata yıkanmaktadır. Firmamız battaniye yıkama fiyatları müşteri bütçesine göre oldukça uygun olduğundan dolayı birçok kişi tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

Battaniye Yıkama Firması

Firmamızda siz müşterilerimizin yıkamakta zorlandığı battaniyeleri en kaliteli temizlik malzemeleri kullanarak kısa sürede en iyi şekilde yıkamaktadır. Battaniyelerinizin temiz bir şekilde kısa sürede yıkanmasını istiyorsanız firmamızı tercih etmeniz gerekmektedir. Firmamızda battaniye yıkama makinaları son teknoloji olduğundan dolayı yıkama sırasında eşyalarınızda yıpranma gibi durumlar meydana gelmemektedir. Firmamızı tercih etmeniz hem bütçeniz için hem de eşyalarınızı uzun yıllar boyunca kullanabilmeniz için oldukça önemlidir.

Hedef Halı Yıkama Fabrikası

2003 yılında bu sektöre fark yaratacak bir giriş yapan Hedef Halı Yıkama, İstanbul’da özellikle Avrupa yakasında 1.200 metrekarelik tesisinde, 8 ayrı bölge ve 63’ün üzerinde alt bölge birimi ile halı yıkama sektöründe müşterilerine yüksek kalitede hizmet vermektedir.