Hedef Halı Yıkama
Hedef Halı Yıkama
  • 0 212 873 26 26
  • 0 555 640 64 40
Online Sipariş
Halı Yıkama2024-03-14T11:18:21+03:00

Halı Yıkama Hizmetleri

Kilim, döşeme, şilteler için profesyonel halı yıkama temizleme hizmetleri sunuyoruz. Çevre dostu ve toksik içermeyen temizleme solüsyonu ile.

Servislerimiz tarafından halı yıkama merkezimize getirilen halılarınız, öncelikle cins ve özelliklerine göre ayrıştırılır. Sonrasında temizliği sağlanır.

Halılar evlerimizin olmazsa olmaz temel eşyası. Bu şekilde hayatımızda önemli yeri olan halıların bakımı ve temizliği de en az deseni, modeli ve kalitesi kadar önemlidir. Onun için halı yıkama firmamızı da halılarımıza en az bizim kadar değer veren bir halı yıkıma firmasına teslim etmeliyiz. Halılarımızın temizliği evimizin hijyeni açısından çok önemli bir rol oynar.

Günümüzde halı yıkayan çok sayıda firma var fakat gerçekten istediğimiz şekilde halılarımızı temizleyen halı yıkama firmalarını diğerlerinden nasıl ayırmalıyız? Halılarımızın bizim için olan önemini anlayan ve aynı zamanda halı yıkama tekniğini iyi bilen kurumsal halı yıkama firmalarına nasıl ulaşabiliriz? Halılarımız yıkamacıdan geldikten sonra iyice temizlendiğini nasıl anlarız? Şimdi bu sorularımızı tek tek ele alarak cevaplayacağız.

Keşfedin

Sorunsuz ve Profesyonel Bir Yıkama İçin;

Ruhsatlı ve Kurumsal Firmaları Tercih Edin.
  • 0212 873 26 26
  • 0555 640 64 40

Halı Yıkamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Evlerimizde her odamızda bulunan ister istemez her an temas ettiğimiz temel eşyalarımız arsında yer alır halı. Bunun içinde halı temizliği sağlımız için çok ama çok önemli bir durumdur. Halılarımızda yapısı gereği kirli olduğunu göstermeden kirini derin yapısında saklayabilir. Yalnızca kir, toz ve leke değil aynı zamanda vücudumuzdan dökülen ölü deri tozları da halılarımızın derin kısımlarında yer almaktadır. Halılarımız her daim ayak altında olduğu için, lekelenme durumu da çok fazladır. Bu lekeler her zaman kolay çıkan lekeler olmayabilir. Örneğin başımıza sıkça gelecek durumlardan en zorlu olanı çay lekesidir. Tabi zengin türk mutfağını da göz önünde bulundurursak yağlı yemek lekeleri de sıkça karşılaştığımız lekeler arasında yerini alır.

0212 873 26 26
0555 640 64 40
Online Sipariş

Halı yıkama işlemi yapılırken kesinlikle sıcak su kullanılmamalıdır. Sıcak su halıların imliklerine zarar verebilir ve aynı zamanda halıların renklerini soldurabilir. Bunun için halı yıkamada kesinlikle soğuk su kullanılmalıdır. Suyun soğuk olmasının önemi kadar suyun tazyiğinin de önemi vardır. Tazyikli suyla yıkanan halılarda deformasyon oluşabilir. Sert yapıya sahip olarak görünen halı imlikleri dahi tazyikli su ile yıkama yapılınca deformasyona uğradığı görülmektedir.

Halı yıkama da dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de halının durulanmasıdır. Halıların çok iyi şekilde durulanması gerekir aksi taktirde iyi durulanmayan halılar çok daha hızlı kirlenir. Durulanması iyi yapılmayan halılar arasında kalan deterjan kalıntıları halıların yıpranmasına neden olur. Bu durum da halıların ömrünün kısalmasına da neden olur. Bunun için her yıkamadan sonra halıların iyice durulanıp durulanmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Halı yıkama
Halı Yıkama Dikkat Edilmesi Gerekenler2020-09-09T17:36:16+03:00

Halı yıkama dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Halı yıkaması yapılırken kullanılan deterjanlara ve yıkama çeşidine dikkat edilmelidir. Halılarınızın yıpranmadan temiz bir şekilde yıkanmasını istiyorsanız firmamızı tercih etmeniz gerekmektedir. Firmamızda sektörde en kaliteli halı yıkama firması olduğundan dolayı birçok kişi tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Halılarınızın temizliği konusunda firmamızda çalışan ekibimize güvenebilirsiniz. Halılarınız yıkama sonrasında koku yapmadan güzel bir şekilde kurulanarak belirtmiş olduğunuz adrese gönderilmektedir.

Halı Yıkama Deterjanları2020-09-09T17:35:47+03:00

Halı yıkama işleri ev hanımları için büyük zorluk haline gelmektedir. Fakat firmamızda halılarınız titiz bir şekilde kaliteli deterjanlar kullanılarak yıkanmaktadır. Halılarınızın yıkaması sırasında kullanılan deterjanların kalitesi halınızın yıkama sırasında yıpranmaması için oldukça önemlidir. Firmamızda her çeşit halının yıkaması profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Firmamızda kaliteli halı yıkama deterjanları kullanılmaktadır. Halılarınızın temiz olması hijyenik bir ortamda yaşam sürebilmeniz için oldukça önemlidir.

Halı Nasıl Yıkanır?2020-09-09T17:34:56+03:00

Günlük hayatta sıkça kullanılan eşyalar arasında yer alan halıların çeşitli yıkama seçenekleri bulunmaktadır. Kullanmış olduğunuz halının cinsine uygun olacak şekilde yıkama seçeneklerini tercih etmeniz halınızı uzun yıllar boyunca kullanışlı bir şekilde kullanabilmeniz için oldukça önemlidir. Halılarınız firmamızda profesyonel çalışan ekibimiz ile en kaliteli halı şampuanları kullanılarak yıkanmaktadır. Firmamızda halı yıkama konusunda dikkat edilmesi gerekenlere özenli bir şekilde dikkat edilmektedir. Profesyonel halı yıkama için firmamıza gelebilirsiniz.

Halı Temizliğinin Önemi

Halılarımız evimizin her köşesinde yer alan bizi soğuktan koruyan ayağımız yerden kesen ve desenleri ile evimizde bizim zevkimizi yansıtan eşyalarımızdır. Halılar bir evin zeminini sarar ve temel yapısını oluştur. Dönüp bakıldığında gün içerisinde en çok kullandığımız eşyalarımızda yine halılarımızdır. Halılarımızı evimizin bitki örtüsü şeklinde de tasvir edebiliriz.

Günlük yaşantımız içerisinde bu denli önemli bir yeri olan halılarımızın temizliği bu nedenle çok önemlidir. Özelliklede çocuklu ailelerin bu konuda daha da hassas davranmaları gerekmektedir. Çünkü çocuklar halılara daha yakın temas içerisinde oldukları için halılarımızda bulunan mikroplardan, kirden, tozdan en çok onlar etkilenirler.

Halı Toz Alma

Halılarımız her daim ayak altında bulduğu için diğer eşyalarımıza nazaran daha fazla kirlenirler. Her ne kadar günlük temizlik ve toz alma işlemine tabi tutulsalar da halının imlikleri arasına giren kirden ve tozdan kurtulabilmek için halımızı yıkamamız gerekmektedir.

Eski zamanlarda herkes kendi halısını yıkadığı için çok meziyetli bir iş olsa da şimdilerde teknolojinin gelişmesi otomatik halı yıkama makinalarının yaygınlaşması ile çok uygun fiyatlara hiç yorulmadan halılarınızı kolayca yıkatabilirsiniz.

Halı yıkama firmaları şu anda halı yıkama işlemini kendini yıkamanızdan daha uygun fiyatlara yıkamaktadır. Aynı zamanda büyük ve kurumsal olan halı yıkama firmalarında bulunan teknoloji sayesinde halılarınız kendi yıkadığınız halılardan daha temiz bir halde gelmektedir. Doğru halı yıkama firmasını seçerseniz evinize ve kendinize en büyük iyiliği yapmış olursunuz.

Halı Yıkama 1

Halı Yıkama Firması Nasıl Seçilmelidir?

Halılarımızı teslim edeceğimiz halı yıkama firmasını seçerken dikkat etmemiz gereken özellikler halıları yıkarken yukarıda anlattığımız hususlara dikkat eden, işini ciddiye alan, kurumsal bir firma yapısında olmalıdır.

Kurumsal firmalar daha fazla kaliteye önem verdikleri ve daimi hizmetlerini sürdürebilmek adına yaptıkları temizlik küçük işletmelere nazaran daha kaliteli olacaktır. Halı yıkama firmasının kesinlikle müşterilerin dilek ve şikayetini dinleyen ve müşterilerinin görüşlerini yayınlayabileceği bir internet platformu sunan bir yapıya sahip olmasına dikkat edilmelidir.

Çünkü bu tür firmalar şikayetlerin kendilerine çok kayıp vereceklerini düşündükleri için daha müşteri memnuniyeti adına halı temizliğine daha fazla özen göstereceklerdir. Aynı zamanda kurumsal firmalarda şikayetinizi bildirirken memnuniyetinizi yerine getirmek için daha fazla özen gösterileceğini göreceksiniz.

Halı Yıkamadan Geldikten Sonra Yapılması Gerekenler?

Halı yıkama işlemi tamamlanıp halımız eve geldikten sonra bizlerinde dikkat etmesi gereken çok nokta var. Çoğu zaman insanların halı yıkama firmaları halıları eve teslim ederken, onlara dikkat etmesi gereken hususları anlatmaları haline bile dikkatsiz bir şekilde halı kullanımı gerçekleştirdikleri için halı yıkama firmalarını suçlarlar. Peki dikkat etmemiz gereken bu hususlar nelerdir.

Kurumsal olan halı yıkama firmalarında halı yıkama işlemi yapılırken geçtiği evrelerden bahsedelim önce. Halılarınız öncelikle evden alınırken başka halılarla karışmaması için firmanın kendi sistemine göre bir şekilde numaralandırılır veya etiketlenir.

Halı yıkama alanına getirildikten sonra halınız çırpılarak süpürülerek derine kadar işlemiş olan tüm tozu alınır. Daha sonra en son teknoloji halı yıkama makineleri ile halılarınız güzelce yıkanır ve durulanır. Zorlu lekeleri olan yıkamadan sonra dahi lekeleri çıkmamış olan halılara lokal olarak da lekeleri çıkarmak için işlemler yapılır.

Halılarımızın yapısı gereği bünyesine çok fazla su aldığı için kurumasını hızlandırmak adına özel halı sıkma makinelerinde işleme sokularak halılar sıkılır. Halılar sıkıldıktan sonra özel tozsuz kurutma alanlarına asılarak kuruması beklenir. Halılar kuruduktan sonra tercihinize göre parfümlenerek ve bir ambalaja konularak size teslim edilmek için yola çıkar. İşte halımız temizlikten geldikten sonra sizlerin dikkat etmesi geren noktalardan birincisi halılarımızın temiz olup olmadığını kontrol etmektir.

Halıların temizliğini en kolay elimize beyaz temiz bir bez alıp bir halının üzerine sürerek temiz olup olmadığından bu şekilde emin olabiliriz. Halılarımızın temizliğinden emin olduktan sonra halılarımızı kesimlikle bulundukları ambalajlardan çıkarmalıyız.

Çünkü halılar derin ilmik yapılarından dolayı kolay kolay kuramazlar bu yüzden halılarımızı sarmadan önce evimizde biraz daha havalandırdıktan sonra tamamen kuruduklarına emin olduktan sonra sarmalıyız. Çok hafif nemli kalmış olsa bile halılar o şekilde yere sarılırsa kötü bir koku meydana gelebilir. Halılarımız zaten eve getirilmeden önce parfümleme işlemine tabi tutulduğu için çok iyi kurutulmuş olan halılarda bile nemlenme olacağı için halılarınızı kesinlikle havalandırmanız gerekir. Burada zaten yapmanız gerekenleri halıları size teslim eden yetkili kişi anlatacaktır.

Halılarınızı eğer ıslak şekilde sarıp üzerine bir masa sehpa gibi bir eşya bırakırsanız o eşyaların halının üzerine denk gelen ayakları kısmında çürümeler olacaktır ve halılarınız o kısımlarında yoğun bir yıpranma olması söz konusu olur. Hatta bir daha ki halı yıkama da o ıslak olarak serdiğiniz halıların, üzerine eşya gelen yerler çok yıprandığı için yırtılabilir. Bu durumda halı yıkama firmasının bir suçu yoktur. Hata kesinlikle sizden kaynaklanmaktadır.

Bunun için halı yıkamadan geldikten sonra sermemiz gerekiyor ise bile üzerine bir süre eşya koymamamız gerekmektedir. Tam kurduğuna emin olduktan sonra üzerine eşyalar yerleştirilebilir.

Biz hedef halı yıkama olarak sizler için yukarıda bahsettiğimiz hususların tamamına dikkat ederek halı yıkama işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Halılarınızı güvenli ellere teslim etmek istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.

Hedef Halı yıkama firması Beylikdüzü, Avcılar, Esenyurt, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Bahçeşehir, Ataköy, Florya gibi İstanbul’un bir çok semtinde hizmet vermektedir.

Aynı zamanda koltuk yıkama, battaniye yıkama, yorgan yıkama, yün yıkama vb. evde yıkamakta zorlandığındınız tüm ürünlerinizin temizliğini yaparak işinizi kolaylaştırmaktadır. Kendisine %100 müşteri memnuniyetini hedefleyen firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Hızlı Sipariş Formu