Stor perde nasıl yıkanır? Çok çabuk kir ve toz tutan stor perdelerinizin yıkamasında dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır.

Stor Perde Nasıl Yıkanır?

Çok kirli bir beyaz stor perdeyi nasıl temizlerim? Perde, sertleştirilmiş beyaz pamuktan yapılmıştır ve uzun süredir ayakta durmaktadır. Lekeler genel toz, kir ve ezilmiş böcekleri içerir.

Stor perdeleriniz yıkama sırasında yıpranmaması için kullanılan deterjana ve yıkama sistemine dikkat edilmesi gerekmektedir. Firmamızda özel perde yıkama deterjanları ile stor perdeleriniz kısa sürede en iyi şekilde yıkanmaktadır. Perde yıkama işlerinin yanı sıra firmamızda daha birçok yıkama işlemi en iyi şekilde yapılmaktadır. Her zaman müşteri memnuniyetini kazanmak amacıyla en iyi hizmeti veren firmamızda stor perdeleriniz en uygun fiyatlarda yıkanmaktadır.

Kısa Sürede Perde Yıkama

Zamanla yoğun kullanımdan kaynaklı olarak çok çabuk tozlana stor perdelerinizin yıkaması firmamızda profesyonel ekibimiz tarafından en iyi şekilde yapılmaktadır. Yıkama işleriniz için firmamızı tercih etmeniz ekonomik açıdan da sizler için fayda sağlamaktadır. Firmamızda stor perde yıkama fiyatları de müşteri bütçesine göre oldukça uygundur.

Firmamızda stor perdeleriniz siz müşterilerimiz için kısa sürede en iyi şekilde yıkanmaktadır. Firmamızı tercih etmeniz eşyalarınızı kullanışlı ve temiz bir şekilde kullanabilmeniz için oldukça önemlidir.

Stor Perde Nasıl Yıkanır? Stor Perde Yıkama Teknikleri

Stor Perde Nasıl Yıkanır? Stor Perde Yıkama Teknikleri

Stor Perde Yıkama Fiyatları

Stor perde yıkama fiyatları perdenin uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Fakat firmamızda müşteri memnuniyeti önemsendiğinden dolayı stor perdeleriniz en uygun fiyata yıkanmaktadır.

Firmamız sektörde en kaliteli perde yıkama firması olduğundan dolayı birçok kişi tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Firmamızı tercih etmeniz bütçeniz açısından da oldukça önemli durumdur.

Stor Perde Evde Nasıl Yıkanır?

Stor perdeler, neredeyse her dekora uyan basit ve zarif pencere kaplamaları sunar. Temizleme yöntemleri büyük ölçüde panjurların yapıldığı malzemeye bağlıdır. Malzeme suya batırılabiliyorsa, aşağıdaki basit temizleme prosedürlerini izleyin. Su ile doyurulamayan bir malzemeden yapılmışlarsa, leke temizleme tek güvenli temizleme seçeneği olacaktır.

İhtiyacınız olacak olanlar;

 • Hafif çamaşır deterjanı
 • Çamaşır suyu (isteğe bağlı)
 • Sünger veya yumuşak bezler
 • Eski diş fırçası
 • Fırça eki ile vakumlama
 • Kurutma rafı veya çamaşır ipi
 • Küvet
 • Ilık su
 • Yardım edecek arkadaş (isteğe bağlı)

Evde Stor Perde Temizleme Adımları

 1. Mümkünse panjurları rulodan çıkarın ve dikkatlice yere düz bir şekilde koyun. Bunları silindirden çıkaramazsanız, en iyisi onları spot temizlemektir çünkü yıkama, perdeyi silindir üzerinde tutan yapıştırıcıyı gevşetebilir; bunun yerine aşağıdaki bölümü nokta temizliği için kullanın.
 2. Perdenizi mekanizmasından çıkardığınızda panjurlar özellikle kirliyse, yüzeydeki kirleri temizlemek için derinlemesine bir süpürmeyle başlamak en iyisidir.
 3. Yüzeyi nazikçe fırçalamak ve gevşek kirleri, ölü böcekleri vb. Temizlemek için vakumdaki fırça eklentisini kullanın.
 4. Ardından, küveti ılık suyla yaklaşık yarısını doldurun. (Panjurlarınız küvet için çok büyükse, ek ipuçları bölümüne bakın.)
 5. Suya biraz çamaşır deterjanı ekleyin ve yüzeyde birkaç köpük oluşmaya başlayana kadar karıştırın. Panjurlar beyaz ise suya az miktarda çamaşır suyu da eklenebilir.
 6. Ardından, jaluzileri dikkatlice küvete yerleştirin. Panjurlar uzunsa, onları akordeon şeklinde gevşek bir şekilde katmanlamakta sorun yoktur.
 7. Sabunlu suda birkaç saat bekletin.
 8. Ardından, panjurların bir ucundan başlayın ve yumuşak bir bez veya süngerle hafifçe ileri geri silin. Bu, kalan kir ve / veya lekelerin çıkarılmasına yardımcı olacaktır.
 9. Zor lekeler için eski bir diş fırçasıyla nazikçe fırçalayın.
 10. Küvetteki köpüklü suyu boşaltın.
 11. Temiz suyla doldurun ve panjurları durulayın. Sabunun tamamı çıkana kadar tekrarlayın. Panjurların üzerinde sabun kalıntısı kalırsa, kir ve tozu hızla toplayan bir mıknatıs görevi görür.
 12. Yardımcı olacak bir partner varsa, daha hızlı sabun çıkarmak için jaluziler yukarı kaldırılabilir ve duş püskürtücüsü ile durulanabilir.
 13. Panjurları tamamen kuruyana kadar bir kurutma rafının, duş çubuğunun üzerine veya bir çamaşır ipinin üzerine koyun. Kuruma süresini hızlandırmak ve su lekelerini önlemek için iç mekanlarda bir vantilatörün panjurlara doğrultulmasına yardımcı olabilir.
 14. Bunları silindire geri takın ve pencerenin üzerine yeniden takın.

Perdeler için Nokta Temizliği

İhtiyacınız olacak:

 • Bir vakum
 • Post-it botu
 • Beyaz köpük tıraş kremi veya döşeme köpüğü
 • Sert fırça
 • İki bez
 • Su
 • Bir fan veya saç kurutma makinesi

Stor Perdeler için Nokta Temizliği Temizleme Adımları:

 1. Perdenizi çıkarmadan temizlik yapmanız gerekebilir. Makaraya malzeme yapıştırılmışsa, jaluziler asılarak temizlenmelidir. Harika görünmelerini sağlamak için bu ipuçlarını kullanın.
 2. Panjurları herhangi bir leke veya kir lekesi açısından inceleyin. Noktaları incelerken perdelerinizin zarar görmeden bir Post-It notuyla işaretleyebilirsiniz.
 3. Panjurlar tozluysa veya genel olarak kirliyse, döşeme fırçası eki ile bunları vakumlayarak başlayın. Her zaman (genellikle yan yana) varsa jaluzilerin damarlarını fırçalayın.
 4. Lekeleri veya kirleri biraz beyaz köpük tıraş kremi veya döşemelik köpük temizleyici ile, kirli noktaya uygulayarak ve eski bir diş fırçası veya tırnak fırçası gibi yumuşak bir sert fırçayla nazikçe ovalayarak temizleyin. Fazla köpüğü silin, ardından durulamak için nemli bir bezle kurulayın. Kurutma işlemi kesinlikle gerekli değildir, ancak bir yüzeyde kalan bir temizleyiciden kalan bir kalıntı olduğunda, çoğu zaman kiri çeker ve hızla tekrar lekelere yol açar.
 5. Panjurların her tarafı kirliyse, köpüğü üzerlerinde kullanabilirsiniz. Eski bir yumuşak kıllı bulaşık fırçası gibi zamandan kazanmak için daha büyük bir fırça kullanın. Küçük parçalar halinde çalışın, köpüğü fırçalayın, köpüğü bir bezle silin, ardından alanı durulamak için nemli bir bezle kurulayın. Yine, lekeleme kesinlikle gerekli değildir, ancak jaluzilerin daha uzun süre temiz kalmasına yardımcı olacaktır.
 6. Kurutma süresini hızlandırmak için pencereleri açın ve / veya bölgeye bir vantilatör doğrultun, bu su lekelerini önlemeye yardımcı olacaktır. Yıkama işleminin ardından panjurları saç kurutma makinesiyle soğuk havada kurutmak da yardımcı olabilir.

Ek İpuçları ve Fikirler

Stor perde nasıl yıkanır sorunuz için ek ipuçları ve fikirler ise aşağıda ki gibidir;

 • Küvette ıslanamayacak kadar büyük olan büyük stor perdeler için, dikdörtgen bir çocuk havuzu kullanabilir ya da yere bir muşamba sererek, her kenarına 2×4’lük ahşap koyup muşambayı sararak derme çatma bir küvet oluşturabilirsiniz. suyu içeride tutmak için her bir odun parçasını yukarı ve etrafında.
 • Renkli panjurlarda ilave temizleme gücü için renk güvenli ağartıcı kullanılabilir.
 • Malzemeye zarar verebileceğinden kumaş üzerinde sert temizleyiciler kullanmaktan kaçının.
 • Kağıt jaluziler için, hafif nemli bir bezle nokta temizleyin ve pencerenin üzerine yeniden takmadan önce tamamen kurumasını bekleyin.
 • Düzenli temizlik, panjurlarda büyük kir ve lekelerin birikmesini önlemeye yardımcı olacaktır.
 • Su lekeleri ile sonuçlanırsanız, jaluzin üzerine nemli bir bez silerek (küçük bölümlerde çalışın) ve ardından alanı bir saç kurutma makinesi ile soğuk havada kurutarak çıkarılabilir. Bez damlamamalı, sadece hafif nemli olmalıdır, bu yüzden iyice sıktığınızdan emin olun.

Evde stor perde nasıl yıkanır sorunuzun cevabı bu kadar. Bunlarla uğraşamam derseniz Hedef Halı Yıkama ailesi olarak gönül rahatlığı ile stor perdelerinizi bize teslim edebilirsiniz.

Hedef Halı Yıkama Fabrikası

2003 yılında bu sektöre fark yaratacak bir giriş yapan Hedef Halı Yıkama, İstanbul’da özellikle Avrupa yakasında 1.200 metrekarelik tesisinde, 8 ayrı bölge ve 63’ün üzerinde alt bölge birimi ile halı yıkama sektöründe müşterilerine yüksek kalitede hizmet vermektedir.