Yorgan nasıl yıkanır? Evde yıkayabilir miyim bir yorgan yıkama fabrikası ile anlaşmalı mıyım tüm cevaplarınız için yazdık.

Ev hanımları için oldukça zor olan yorgan yıkama işlerinizde firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Sıkça kullanmış olduğunuz yorganlarınız zamanla kirlenmekte ve tozlanmaktadır. Evde yıkaması oldukça zor olan yorganlarınız firmamızda alanında tecrübe sahibi profesyonel ekibimiz tarafından yıkanmaktadır.

Firmamızda uygun fiyata yorgan yıkama hizmeti verildiğinden dolayı birçok kişi tarafından firmamız yoğun olarak tercih edilmektedir. Yorganlarınızın yıpranmaması için firmamızda yorganlarınız iyi bir şekilde yıkanmaktadır.

Yorgan Nasıl Yıkanır ?

Yorganlarınızın ömrünü uzatmak ve güzel görünmelerini sağlamak için yorganlarınıza uygun bakım yapmanız önemlidir. Bir yorganın üzerini kapalı ve temiz tutması nedeniyle sık sık yıkanmasına gerek yoktur. Yorganınızın üzerine dökerseniz, o alanı bir kova ılık sabunlu suyla nokta yıkamayı tercih edin. Yorganınızın tamamen yıkanması gerektiğini düşünüyorsanız, bu talimatları izleyin.

Yorgan Nasıl Yıkanır? | Hedef Halı Yıkama Fabrikası

Yorgan Nasıl Yıkanır? | Hedef Halı Yıkama Fabrikası

Tüylü Yorganlar Nasıl Yıkanır?

Tüylü yorgan kaç derece de yıkanır sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz. 40 derece ideal bir sıcaklık olacaktır.

 • Ilık Hassas Makine Yıkama – 40 °
 • Soğuk Takla Kurutma
 • Ütülemeyin
 • Çamaşır suyu kullanmayın
 • Kuru temizleme yapmayın

Yıkama Talimatları

Yorganlarınız ve yastıklarınız elde veya makinede yıkanabilir. Yorganı az miktarda hafif sıvı deterjan içeren büyük bir makineye yerleştirin ve dikişleri germemek için ılık, yumuşak bir döngüde yıkayın. Kumaşın koruyucu aşağıya dayanıklı tabakasını sıyırdığı için herhangi bir ağartıcı veya parlatıcı kullanmamaya dikkat edin. Kuş tüyü kapladığı ve düzgün kurumasını engellediği için herhangi bir kumaş yumuşatıcı kullanmayın.

Yorganın iyice durulandığından emin olun, bu işlem 2-3 kez durulanmalıdır. Yorgan, kurutma makinesinde kısık ateşte kurutulabilir, kurutucudan çıkarılabilir ve döngü sırasında birkaç kez çalkalanabilir. Yorganı kururken yenmek için kurutucu toplar (veya yastık kılıfında temiz tenis topları) kullanın, bu topaklar oluşmasını önler.

Yatağınıza geri koymadan önce yorganın tamamen kuru olduğundan emin olun.

Yorganı gölgede havaya asın. Doğrudan güneş ışığı, bir koku salan aşağı terleme eğilimindedir. Kılıf %100 pamuk aşağıya dayanıklı olduğundan az miktarda çekme meydana gelebilir.

Ekstra Bir Kaç Talimat

Yorganınızı ter, kir ve aşınmadan korumak için her zaman bir örtü kullanın; yorganın kendisinin yalnızca dört ila beş yılda bir temizlenmesi gerekir. Düzenli kabartma, yorganın daha uzun süre dayanmasına ve daha iyi yalıtım sağlamasına yardımcı olacaktır. Dolguyu yeniden dağıtmak ve matlaşmayı önlemek için her sabah birkaç kuvvetli sallama yeterlidir.

Yorganınızı saklamak veya taşımak için yorganla birlikte verilen pamuklu kumaş çantayı kullanın. Bu çanta pamuktur ve yorganın nefes almasını sağlar. Yorganınızı saklamak için ASLA plastik kullanmayın.

Pamuklu Yorganlar Nasıl Yıkanır?

 • Ilık Hassas Makine Yıkama – 40 °
 • Soğuk Takla Kurutma
 • Ütülemeyin
 • Çamaşır suyu kullanmayın

Yıkama Talimatları

Pamuk yorganınız da makinenizde serin ve yumuşak bir döngüde yıkanabilir. Ağartıcı veya beyazlatıcı madde kullanmamaya dikkat ederek az miktarda sıvı deterjan kullanın. Serin bir ortamda kurutun. Yorgan tamamen kurumadan önce onu kurutucudan çıkarın ve kurutma işlemini tamamlamak için asın. Her iki tarafın da iyice kuruması için çevirdiğinizden emin olun.

Sentetik / Mikrofiber Dolgulu Yorgan Nasıl Yıkanır?

 • Ilık Hassas Makine Yıkama – 40 °
 • Soğuk Takla Kurutma
 • Ütülemeyin
 • Çamaşır suyu kullanmayın

Yıkama Talimatları

Sentetik yorgan ve yastıklarınız elde veya makinede yıkanabilir. Yorganı, az miktarda hafif sıvı deterjan içeren büyük bir makineye yerleştirin ve dikişleri germemek için ılık, yumuşak bir döngüde yıkayın. Yorgan, kurutma makinesinde kısık ateşte kurutulabilir, kurutucudan çıkarılabilir ve döngü sırasında birkaç kez çalkalanabilir. Yorganı kururken yenmek için kurutucu toplar (veya yastık kılıfında temiz tenis topları) kullanın, bu topaklar oluşmasını önler.

Yorgan yıkama hizmetimiz hakkında bilgi almak için Yorgan Yıkama Hizmetleri içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Uygun Fiyata Yorgan Yıkama

Yorgan yıkama işleriniz için gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz firmamızda siz müşterilerimiz için en uygun fiyata hizmet verilmektedir. Kirlene ve lekelenen yorganlarınız firmamızda profesyonel çalışan ekibimiz tarafından kısa sürede titiz bir şekilde yıkanmaktadır.

Firmamızı tercih etmeniz size her açıdan kolaylık sağlamaktadır. Her zaman müşteri bütçesi düşünülerek hizmet verilen firmamızda yorgan yıkama fiyatları oldukça uygundur.

Yorgan Yıkamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yıkaması oldukça zor olan yorganlarınız firmamızda profesyonel ekibimiz tarafından kısa sürede en iyi şekilde yıkanmaktadır. Yorgan yıkamada dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında yıkama sırasında kullanılacak olan deterjanlara dikkat edilmelidir. Yıkama sonrasında ise yorganların kuruması konusu da önemlidir. Yıkanan yoranlarınız firmamızda son teknoloji kurutma makinaları ile iyi bir şekilde kurutulmaktadır.

Firmamızda kaliteli yorgan yıkama deterjanları ile yorganlarınız özenli bir şekilde büyük bir titizlikle kısa sürede yıkanarak evinize kadar da teslim edilmektedir.

Hedef Halı Yıkama Fabrikası

2003 yılında bu sektöre fark yaratacak bir giriş yapan Hedef Halı Yıkama, İstanbul’da özellikle Avrupa yakasında 1.200 metrekarelik tesisinde, 8 ayrı bölge ve 63’ün üzerinde alt bölge birimi ile halı yıkama sektöründe müşterilerine yüksek kalitede hizmet vermektedir.