Alerjiye Dikkat, Çocuğunuzun Ev Tozu Alerjisi Varsa Dikkat!

Günümüzde en sık rastlanan alerji tipi ev tozu alerjisidir. Ev tozu alerjisi, çoğunlukla alerjik nezleye, astım bronşite neden olur. Tedavide ana hedef, hastanın çevresindeki ev tozu akar miktarını en aza indirmektir. Bu yönde alabileceğiniz bir dizi önlem var. Bu önlemlerin içinde en önemlisi halıların profesyonel bir halı yıkama firmasına düzenli olarak yıkattırılmasıdır. Çünkü ister sentetik, ister yün olsun halılar, ev tozu akarları için yaşam alanı oluşturur.

Alerjiye dikkat, Halıları yerde sadece elektrik süpürgesiyle yıkamak, alerjinin uzaklaştırılmasına fayda sağlamadığı gibi bir de halıyı nemlendirerek akarların daha fazla yaşamasına neden olur. Bunun için halılarınızın ev tozu akarlarından tam arınma sağlayacak tam donanımlı kurumsal bir halı yıkama firmasında tam otomatik halı yıkama makinelerinde arkalı ve önlü olarak halı yıkama işlemine tabi tutulması, çok iyi durulanması ve halının tam sıkılması gerekir. Halı yıkama işlemi sonrası kapalı bir ortamda klimalı bir sistemle neminden arındırılacak şekilde kurutulması gerekir. Beylikdüzü’nde Beysan sanayi sitesinde halı yıkama, koltuk yıkama, yorgan ve battaniye yıkama, stor perde yıkama, yatak yıkama ve yerinde yıkama hizmeti veren Hedef Halı Yıkama tam otomatik halı yıkama, halı toz alma, halı paketleme ve halı sıkma ve halı kurutma makine parkuru bölgesinde tek İstanbul’da ilk üç ve Türkiye deki sayılı halı yıkama firmaları arasındadır.

Ev Tozu Akarına Alerjisi Olan Çocuklara Sağlık Önerileri

  • Evinizdeki halılar ince örgü kilimler tarzında olmalı ve sık sık yıkatılmalıdır.
  • Ev ortamının nem dengesi ayarlanmalı ve rutubetten uzak durulmalıdır.
  • Ev içinde kesinlikle sigara içilmemelidir.

Hedef Halı Yıkama Fabrikası

2003 yılında bu sektöre fark yaratacak bir giriş yapan Hedef Halı Yıkama, İstanbul’da özellikle Avrupa yakasında 1.200 metrekarelik tesisinde, 8 ayrı bölge ve 63’ün üzerinde alt bölge birimi ile halı yıkama sektöründe müşterilerine yüksek kalitede hizmet vermektedir.